Nem gonoszságból nem mondom el a szerek neveit, amiket Lilo evett, hanem mert semmi értelme sincs más kutyánál. A homeopátia nem olyan, mint a megszokott "nyugati" gyógymód, fáj a fejünk, bekapunk egy pirulát, és jó... Vagy epilepsziás rohamai vannak a kutyának, és adunk neki antiepileptikumokat, pl. Sevenalt vagy Sevenalettát és működik a kutya (vagy nem). Az alapvető különbség abban rejlik, hogy a gyógyszerek a tüneteket enyhítik, nyomják el, míg a homeopátia az okot keresi meg, és azt kezeli, nem a tüneteket.
Fontos kideríteni, mi okozza az epilepsziás rohamokat a kutyánál, érte e trauma, stb. az orvos kikérdezi a gazdit, feltérképezi a kutya életét, majd ezeknek megfelelően kiválaszt egy vagy többféle homeopátiás szert, potenciált, és megmondja, milyen időközönként kell megetetni a kutyával. És még ezek után is lehet, hogy menet közben módosítani kell a szereken, a potenciálon vagy gyakoriságon. Teljesen egyénre van szabva ez a kezelési mód, és hasztalan, ha nem az okoknak megfelelő szereket használjuk, a megfelelő potenciálban és gyakoriságban.
Így tehát mindenképp fel kell keresni egy homeopátiás állatorvost, mert közel sem biztos, hogy pont ugyanaz okozza a kutyánál a rohamokat, mint nálunk okozta, de még ha igen, akkor is annyi különbség lehet a kutyák és életük között, ami indokolhatja akár teljesen más szerek választását is, a potenciálról és adagolásról nem is beszélve. Ahány epilepszia, annyiféle szer kombináció képzelhető el...
Köszönöm szépen a válaszod, persze megértem és igazad van. Sajnos már késő, kis drágámat ( 4 éves ír szetter volt) tegnap el kellett altattatni mert egy súlyosabb roham után (hiába adtuk neki a kúpot és a gyógyszert is)kómába esett...sajnos nem voltunk olyan szerencsések mint Ti, pedig meg kell mondjam őszintén, ez a blog tartotta bennem a lelket, hogy ilyen is van és nem végződik feltétlenül rosszul..De nem lehetett ilyen szerencsém.Köszönöm szépen hogy egyáltalán válaszoltál, sokan még ezt se tették volna meg. Hosszú, boldog, egészséges életet kívánok kis kutyusodnak, legyen benne még sok örömöd!
VálaszTörlésKriszta
Őszinte részvétem a kutyusod miatt, sajnálom, hogy vele nem tudtátok megpróbálni az alternatív kezelési módot/vagy módokat, sajnos tényleg sok esetben hajszálon múlik az életük, Lilo is lebegett élet-halál között, lehet a fiatal kora volt az egyetlen ok, hogy akkor túlélte. Sajnálom. :((
TörlésAzért szerintem szemétség tőled,hogy nem akarsz segíteni mások kutyáján,és takarózol mindenféle kifogásokkal.Legalább az esélyt megadhattad volna a szegény elpusztult kutyusnak.De remélem együtt tudsz majd élni a gondolattal,hogy hozzásegítetted valaki társát a halálhoz.
VálaszTörlésÉdes vagy, de nézz előbb utána a dolgoknak, mielőtt hülyeségeket beszélsz. Nem vagyok orvos, és sajnos távgyógyítani sem tudok, csupán arról szól a blog, hogy talán van alternatív kezelése az epilepsziának. Ahhoz viszont el kell vinni orvoshoz a kutyát. Egy homeopátiás orvos se fog online bármit is mondani, mivel rendesen fel kell mérni a kutya helyzetét, tüneteit.
VálaszTörlés